paveiksliukų seo optimizavimas

Paveiksliukų SEO optimizavimas

Jei norite pagerinti savo svetainės paieškos pozicijas ir aplenkti konkurentus, pataikėte į reikiamą vietą. Šiame straipsnyje pasinersime į paveikslėlių optimizavimo pasaulį ir pasidalysime ekspertų patarimais bei strategijomis, kurios padės padidinti jūsų paveikslėlių matomumą „Google” paieškoje. Paveiksliuku SEO optimizavimas ir viskas ką reikia žinoti.

Kodėl svarbus paveikslėlių SEO?

Paveiksliukai yra neatsiejama šiuolaikinio žiniatinklio dizaino dalis, nes jie suteikia vizualinio patrauklumo ir įtraukia naudotojus. Tačiau daugelis svetainių savininkų nepastebi, kaip svarbu optimizuoti paveiksliukus paieškos sistemoms. Paveikslėlių SEO labai svarbus, nes padeda paieškos sistemoms suprasti, apie ką yra jūsų paveikslėliai, ir tinkamai juos indeksuoti. Optimizuodami vaizdus galite pagerinti savo svetainės matomumą paieškos rezultatų puslapiuose (SERP), padidinti organinį srautą ir galiausiai pagerinti bendrą svetainės SEO efektyvumą.

paveikslėlių failo formatai, gif,jpeg, png

Paveikslėlių SEO geriausios praktikos supratimas

Norint pralenkti kitas svetaines ir pasiekti aukščiausias pozicijas „Google”, būtina laikytis geriausios vaizdų SEO praktikos. Atidžiau apžvelkime kai kurias pagrindines strategijas:

aukštos kokybės paveiksliukas prieš prastos kokybės paveiksliuką

1. Rinkitės aukštos kokybės vaizdus

Pirmasis vaizdų SEO optimizavimo žingsnis – pasirinkti aukštos kokybės vaizdus, kurie yra susiję su jūsų turiniu. Didelės skiriamosios gebos vaizdai, pasižymintys aiškiu ir ryškiu vaizdu, greičiausiai patrauks naudotojų dėmesį ir užtikrins geresnę naudotojų patirtį. Venkite naudoti pikseliuotus ar iškraipytus vaizdus, nes jie gali neigiamai paveikti jūsų svetainės patikimumą ir naudotojų įsitraukimą.

2. Optimizuokite vaizdų failų pavadinimus

Kai į svetainę įkeliate vaizdą, svarbu optimizuoti failo pavadinimą. Užuot naudoję bendrinius pavadinimus, pavyzdžiui, „image.jpg” arba „photo.png”, naudokite aprašomuosius failų pavadinimus, atspindinčius paveikslėlio turinį ir turinčius svarbių raktažodžių. Pavyzdžiui, jei jūsų paveikslėlyje rašoma apie „paveikslėlių SEO optimizavimą”, geras failo pavadinimas galėtų būti „paveiksliuku-seo-optimizavimas.jpg”.

3. Naudokite aprašomąjį Alt tekstą

Alt tekstas, arba alternatyvus tekstas, yra tekstinis aprašymas, kurį galite pridėti prie paveikslėlių. Jis padeda paieškos sistemoms suprasti jūsų paveikslėlių turinį ir užtikrina prieinamumą regos negalią turintiems naudotojams, kurie naudojasi ekrano skaitytuvais. Rašydami alternatyvų tekstą būkite aprašomojo pobūdžio ir naudokite tinkamus raktažodžius, tačiau venkite raktažodžių pertekliaus. Tekstas turi būti glaustas ir glaustas.

Daugiau apie ALT tekstą galite skaityti čia: http://simpleseo.lt/kas-yra-alt-tekstas/

jpeg failo kompresavimas su tinypng

4. Suspauskite paveikslėlius, kad jie būtų greičiau įkeliami

Puslapio greitis yra labai svarbus reitingavimo veiksnys, o vaizdai gali turėti didelės įtakos jūsų svetainės įkrovimo laikui. Kad optimizuotumėte vaizdus greitam įkėlimui, suspauskite juos neprarasdami kokybės. Internete yra keletas įrankių, kurie gali padėti suspausti vaizdus, pavyzdžiui, TinyPNG, JPEGmini arba Kraken.io.
Štai kaip jiems sekėsi sumažinti vidutinį failo dydį:

5. Naudokite reaguojančius vaizdus

Vis dažniau naudojant mobiliuosius įrenginius, būtina naudoti reaguojančius vaizdus, kurie prisitaiko prie skirtingų ekrano dydžių. „Responsive“ vaizdai užtikrina, kad jūsų paveiksliukai puikiai atrodytų visuose įrenginiuose, įskaitant kompiuterius, planšetinius kompiuterius ir išmaniuosius telefonus. Naudokite CSS medijos užklausas, kad kiekvienam įrenginiui būtų parinktas tinkamas paveikslėlio dydis, ir venkite naudoti per didelius mobiliesiems ekranams pritaikytus paveikslėlius.

alternatyvaus teksto geros praktikos pavyzdys

6. Pridėkite antraštes ir paveikslėlių pavadinimus

Antraštės ir paveikslėlių pavadinimai suteikia papildomo konteksto ir informacijos apie jūsų paveikslėlius. Jie taip pat gali padėti paieškos sistemoms suprasti jūsų vaizdų turinį ir pagerinti SEO. Pridėdami antraštes ir paveikslėlių pavadinimus, būkite aprašomieji ir naudokite tinkamus raktinius žodžius. Tai gali padėti jūsų vaizdams užimti aukštesnę vietą vaizdų paieškos rezultatuose.

Kodėl mano tinklalapiui yra svarbus paveikslėlių SEO optimizavimas?

Paveikslėlių SEO optimizavimas yra labai svarbus jūsų svetainei, nes padeda pagerinti jūsų svetainės paieškos reitingus ir matomumą paveikslėlių paieškos rezultatuose. Optimizuoti vaizdai gali padidinti organinį jūsų svetainės srautą, pagerinti naudotojų patirtį ir padidinti įsitraukimą. Be to, populiarėjant vaizdų paieškai, vaizdų optimizavimas gali suteikti jums konkurencinį pranašumą prieš kitas svetaines.

Ar turėčiau suglaudinti savo paveikslėlius, kad jie būtų greičiau užkraunami?

Taip, glaudinti paveikslėlius būtina, kad jie būtų greičiau užkraunami ir pagerėtų naudotojų patirtis bei svetainės veikimas.

Išvada

Paveikslėlių SEO optimizavimas yra labai svarbus veiksnys, padedantis pagerinti jūsų svetainės paieškos reitingus ir aplenkti konkurentus. Laikydamiesi geriausios praktikos, įgyvendindami pažangias strategijas ir nuolat stebėdami bei optimizuodami vaizdus, galite pagerinti vaizdų matomumą ir rezultatus paieškos rezultatuose. Nepamirškite pasirinkti aukštos kokybės vaizdų, optimizuoti failų pavadinimus ir alt tekstą, suspausti vaizdus, kad jie būtų greičiau įkeliami, naudoti greitai reaguojančius vaizdus, pridėti antraštes ir pavadinimus, sukurti vaizdų svetainės žemėlapį, įdiegti schemų žymėjimą, optimizuoti dalijimuisi socialiniuose tinkluose, kurti nuorodas į vaizdus ir reguliariai stebėti vaizdų našumą. Įvaldę vaizdų SEO optimizavimą, galite pasiekti aukščiausias pozicijas „Google” paieškos sistemoje ir padidinti organinį srautą į savo svetainę.
Šaltinis: https://ahrefs.com/blog/image-seo/

Daugiau įrašų